Nazywam się Rafał Kusz,

a fotografię poważnie zacząłem traktować około roku 2006, natomiast pierwsze zdjęcia na zlecenie wykonałem w roku 2008. Początkowo był to świat amatorskiej fotografii oferowany znajomym w celu doskonalenia warsztatu, który z roku na rok ulegał metamorfozie.

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej na kierunku Turystyka i Rekreacja (lic.) oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunku Pedagogika (mgr). Interesuje mnie aktywne spędzanie czasu, jak i czytanie książek wieczorową porą. Jestem członkiem Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w Lublinie.

Aktualnie pracuję jako wychowawca w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, a fotografią... prawie się nie zajmuję.

Zapraszam również na założoną przeze mnie stronę poświęconą św. Rafałowi Kalinowskiemu

Czy moje zdjęcia różnią się od zdjęć innych fotografów?

Mówiąc szczerze, różnią się na pewno. Każdy fotograf ma swoje spojrzenie, co innego przyciągnie jego wzrok. Dobry fotograf to ten, który jest wrażliwy na wyjątkowość i piękno, umie je dostrzec w każdej osobie. W każdym dobrym fotografie można zauważyć coś z artysty. Tutaj z chęcią zacytuję słowa ks. Józefa Tischnera:

Są ludzie co “mają oczy ku widzeniu, a nie widzą, i mają uszy ku słyszeniu, a nie słyszą.” Ludziom takim trzeba otworzyć oczy, otworzyć uszy. I to jest właśnie zadaniem artysty: otwierać oczy i uszy! … Artysta pokazuje prawdę świata, bez artysty ludzie chodziliby po świecie jak we śnie. Głodni – nic tylko chleba by szukali. Spragnieni – wypatrywaliby wody. Zmęczeni – czekaliby, kiedy usną, kiedy odpoczną. I zawsze byliby w strachu, zawsze w pospiechu i zawsze byliby tam gdzie nie trzeba. Artysta każe ludziom przystanąć, zadziwić się światu, zadumać, zachwycić, zapłakać nad cudzym nieszczęściem, uradować się cudzym szczęściem, myśleć nie tylko o sobie.

Wg mnie prawdziwy fotograf to właśnie taki artysta, o którym pisze Tischner.

Czy posiadam uprawnienia do fotografowania w obiektach sakralnych?

Tak, posiadam uprawnienia do fotografowania w czasie celebracji liturgicznych w Archidiecezji Lubelskiej.